Ach, to naše telo, alebo ako možno zlepšiť kontúry tela

Ach, to naše telo, alebo ako možno zlepšiť kontúry tela

Obezita patrí medzi rozšírené ochorenia ako v USA, tak aj v Európe a iných rozvinutých častiach sveta. Je definovaná ako stav, pri ktorom je BMI (Body Mass Index) vyšší ako 30.  Ľudia s nadváhou majú BMI od 26 do 30, ak majú 30 a viac, pokladajú sa za obéznych. Obezita nielenže negatívne ovplyvňuje zdravie dospelých i detí, ale čo je podstatné, skracuje život pacientom. V Európe, ako i v USA a iných vyspelých štátoch sveta stúpa obezita u detí.

Chirurgické metódy

Obézni pacienti často riešia svoje problémy pomocou chirurgických zákrokov, akým je napr. zodvihnutie brucha. Pri tomto zákroku sa odstraňuje prebytočný tuk a koža, ktorá prevísa nad pubickú oblasť. Niektorí si dávajú odstraňovať prebytočný tuk a kožu z oblasti ramien, vnútorných stehien a pod.

Po chirurgických zákrokoch sa odporúča lymfatická masáž. Prístroj LPG je veľmi vhodný, pretože pomocou podtlaku a rolovania sa lymfa dostáva z medzibunkového priestoru do lymfatických ciev a odstraňuje opuch, zlepšuje prekrvenie a tým metabolizmus a následne zlepšuje aj vzhľad pooperačných jaziev.

Nechirurgické metódy

Medzi nechirurgické metódy formovania postavy patrí kryolipolýza, rádiofrekvencia, vysokofrekvenčný ultrazvuk, ako aj spomínaná masáž pomocou prístroja LPG.

Body contouring v súčasnosti nepredstavuje iba redukciu problematických oblastí, ale tiež dodávanie objemu, kde chýba alebo ho je nedostatok.

Na doplnenie objemov sa používa kyselina hyalurónová. Pacienti, ktorí sú nespokojní  s veľkosťou svojej hrude, bicepsmi, oblinami v oblasti zadočka, chcú si zväčšiť prsia bez toho, aby podstúpili náročnú operáciu, alebo dámy, ktoré si chcú vylepšiť dekolt, tam môžeme aplikovať kyselinu hyalurónovú určenú na telo. V súčasnosti sa používa aj na doplnenie objemu v genitálnej oblasti na zväčšenie veľkých pyskov ohanbia, ktoré sa vekom zmenšujú, a aj u mužov na zväčšovanie penisu. Niektorí majú záujem o zmenšenie stehien, iným prekážajú tenké stehná, a tie môžeme takisto korigovať pomocou kyseliny hyalurónovej.

bedrová oblasť pred
bedrová oblasť po
zadok pred zväčšením
zadok po zväčšení

A. C.