Frakčné neablatívne lasery

Frakčné neablatívne lasery

V posledných zhruba piatich rokoch je viditeľný trend lekárskych zákrokov estetickej medicíny smerom k minimálnym až neinvazívnym zákrokom. Tento vývoj je spôsobený jednak širokou prístrojovou ponukou, ako aj dopytom zo strany klientov, ktorí požadujú tzv. „lunch-time“ metódy. Sem sa radia krátkotrvajúce (cez obednú prestávku) zákroky, ktorých následky sú viditeľné len minimálne. Tieto kritériá rozhodne spĺňa aj omladenie pleti frakčnými neablatívnymi lasermi.

Napriek tomu, že ide o bezpečnejšie ošetrenie ako ablatívnymi lasermi (CO2 laser), aj táto skupina patrí do IV. výkonovej triedy laserov. Z toho vyplýva, že s nimi smie pracovať len zaškolený personál, pretože takéto laserové žiarenie predstavuje nebezpečenstvo aj z odrazeného lúča (teda nielen pri priamom zásahu oka).

Prémiový obsah
Zvyšok tohoto článku patrí k prémiovému obsahu časopisu. Ak máte heslo pre prístup k nemu, zadajte ho do nasledovného políčka. Ak heslo nemáte, môžete si ho kúpiť za symbolickú cenu. Napíšte nám e-mail na jurackova.emilia@gmail.com, nezabudnite uviesť, o ktorý článok máte záujem.

MUDr. Martin Sochor, PhD., Lekárska kozmetika Life Style, Bratislava