Korekcie okrúhlej tváre

Korekcie okrúhlej tváre

Mnoho dievčat a žien má problém správne si určiť tvar tváre, či je okrúhla, oválna, trojuholníková, srdcová, hrušková, štvorcová/hranatá alebo predĺžená.

Neviete si rady? Postavte sa pred zrkadlo, vlasy sčešte nahladko dozadu a na zrkadlo si rúžom obkreslite svoje kontúry tváre. Tak najlepšie zistíte, aký typ tváre máte. (foto 01)

Dnes sa zameriame na okrúhlu tvár, ktorej chýbajú výrazné hrany, je oblá, pôsobí plnším dojmom a oči sa často zdajú blízko posadené, ale vhodnou vizážou vieme skorigovať tieto nedostatky. Ako na to?

 1. Na vyčistenú a hydratovanú pleť nanesieme podkladovú bázu, aby sme minimalizovali rozšírené póry a jemné nedostatky pleti. Týmto zaistíme, že mejkap lepšie priľne k pokožke. (foto 02, 03)
 2. Vyberieme správny odtieň mejkapu tak, aby ladil s farbou kože na krku, a nanesieme ho na tvár. (foto 04)
 3. Aby sme sa čo najviac priblížili k ideálu oválnej tváre, tmavým krémovým korektorom alebo mejkapom korigujeme miesta, ktoré chceme opticky zúžiť (horná bočná časť čela, spánkové a lícne kosti, takisto sánka, prípadne urobíme korekciu nosa a dvojitej brady). Bledým korektorom alebo mejkapom dávame do popredia stred čela, miesto tesne pod obočím, stred nosa, v trojuholníkovom tvare pod očami, nad hornou perou a nakoniec stred brady. (foto 05, 06)
 4. Všetko dôkladne roztieňujeme hubkou do jemných prechodov.
 5. Zafixujeme transparentným púdrom. (foto 07, 08)
 6. Na denné líčenie očí použijeme prírodné zemité farby. Vytvarovaním očnicového oblúka oko spevníme. Zvýrazňujeme hlavne vonkajšie kútiky očí a tiene rozotierame dostratena smerom von, čím opticky oddialime oči od seba. Maskarou tvarujeme riasy šikmo smerom k vonkajším kútikom, tým podčiarkneme tvar očí a zjemníme ich guľatosť. (foto 09, 10, 11)
 7. Kruhy pod očami zakryjeme v jemnej vrstve očným korektorom. (foto 12)
 8. Obočie vytvarujeme ceruzkou na obočie, s ktorou dokreslíme chýbajúce chĺpky.
 9. Ešte väčšie zoštíhlenie tváre a jej plastickosť dosiahneme použitím tmavšieho a svetlejšieho korekčného púdru na miestach, kde sme predtým použili krémové korektory. (foto 13, 14)
 10. Ľahkým rumencom dodáme lícam svieži vzhľad. (foto 15)
 11. Mejkap zakončíme jemným rúžom. (foto 16)
 12. Vhodným účesom dotvoríme celkový vzhľad. (foto 17) Pre okrúhly typ nie sú dobré príliš krátke alebo objemné účesy, tejto tvári nelichotia ani vlasy učesané nahladko dozadu, vyhovujúce sú spustené pramene po bokoch, šikmá ofina smerom nadol či postupne prestrihané dlhšie vlasy začesané do tváre.

Text, mejkap, účes, foto: autorka, www.ludmilapiptova.webnode.sk

Mgr. art. Ľudmila Piptová