Hlbšie posadené oči s poklesnutými vonkajšími kútikmi

Hlbšie posadené oči s poklesnutými vonkajšími kútikmi

V predchádzajúcich číslach Derma revue sme riešili problematiku líčenia okrúhlej tváre, poklesnutých viečok a tiež vypuklých očí. Dnes máme model s hlbšie posadenými očami a s poklesnutými vonkajšími kútikmi.

Na vyčistenú a hydratovanú pleť nanesieme rozjasňujúcu bázu obsahujúcu čiastočky odrážajúce svetlo, ktorá ju krásne rozžiari a vďaka nej bude pleť vyzerať dokonalejšia a celý deň si zachová svieži vzhľad.

Na bázu aplikujeme mejkap, ktorý štetcom alebo hubkou dobre zapracujeme do pleti. V jemnej vrstve dáme pod oči korektor, aby sme zakryli tmavé kruhy.

Vysoké čelo skorigujeme s tmavším krémovým korektorom a nanesieme krémovú lícenku, ktorá dodá pleti svieži vzhľad, a zafixujeme transparentným púdrom.

Do popredia sa dostáva trend prirodzeného obočia, ktoré prečešeme gélom na obočie a chýbajúce chĺpky doplníme ceruzkou alebo tieňom.

Na denné líčenie volíme matné tiene. Aby sme hlbšie posadené oči dostali do popredia, na celé pohyblivé viečko a pod obočie nanesieme svetlý očný tieň. Nad záhyb očnicového oblúka jemne zapracujeme tieň zemitej farby a potom tmavší očný tieň. Dbáme, aby sa tiene jemne prelínali, čo dosiahneme s prírodným štetcom napr. z veveričky. Oba nesmú prekročiť pomyselnú líniu vedenú od nozdry nosa cez vonkajší kútik oka ku koncu obočia. Týmto opticky zdvihneme poklesnuté kútiky oka. Túto hranicu nesmú tiene presiahnuť, lebo by kútiky znova klesli. Horné mihalnice zahustíme čiernou ceruzkou a štetcom ju rozotrieme do jemnej linky. Dolné viečko zvýrazníme zemitými očnými tieňmi a spojíme s horným viečkom. Maskaru  aplikujeme v dvoch vrstvách. Pery ceruzkou okontúrujeme a pridáme lesk.

Toto denné líčenie môžeme premeniť na večerné, keď na pohyblivé horné viečka použijeme saténové alebo perleťové svetlé očné tiene v kombinácii s burgundi a hnedými očnými tieňmi – pekne sa tým zvýrazní zelená farba očí. Vedieme tenkú linku pri korienkoch rias, do vonkajších kútikov nalepíme trsy a spojíme maskarou. Nakoniec aplikujeme perleťovú očnú linku.

Pery vykreslíme výraznejšou ceruzkou a vyplníme rúžom v tej istej farbe. Dostredu pier pridáme lesk. Na líca použijeme burgundi lícenku.

Večerné líčenie je pekné, keď pleť žiari. Rozjasníme ju highlighterom v miestach, kde nám na pleť dopadá svetlo.

Výborným nástrojom, ktorý nám umožňuje vyjadriť rôzne stránky našej osobnosti, je správne nalíčenie, ktoré dokáže skorigovať nedostatky našej tváre. A keďže každá sme iná (máme rôzne proporcie tváre, očí, obočia, nosa či pier), vie nás premeniť z prirodzene upravených žien na zvodne príťažlivé osoby.

Vizáž, vlasy, foto, text: autorka
www.ludmilapiptova.webnode.sk
Modelka: Anna Sláviková

Mgr. art. Ľudmila Piptová