Poklesnuté viečka

Poklesnuté viečka

Poklesnuté viečka trápia mnoho žien a často siahajú po krajnom riešení – po plastickej operácii. Tieto oči vyzerajú „smutné“, ale niekoľkými trikmi a správnou aplikáciou očných tieňov sa dajú dosiahnuť doslova zázraky! Hlavnou úlohou je vizuálne mierne zdvihnúť znížené vonkajšie kútiky. To sa dá dosiahnuť pomocou tieňov aplikovaných dvojakou technikou.

Než prejdeme k tejto technike, zameriame sa najprv na obočie, ktorého správna línia vie opticky spevniť kontúry tváre i očného okolia. Ak aj chĺpky chýbajú, dajú sa dokresliť dobre zaostrenou ceruzkou, prípadne doplniť matným tieňom, najideálnejšie vo farbe vlasov. Blondínky si môžu dovoliť aj o odtieň tmavšie obočie, tmavovlásky o odtieň-dva svetlejšie. Vyhnite sa čiernemu obočiu! Príliš tenké obočie pridáva roky a veľké oblúky zas prekvapený výraz. Veľa žien si dáva tetovať obočie, tu treba zvážiť, do akých rúk a komu sa zveríte. Ťažko je potom naprávať neodbornú prácu.

V prvej ukážke som po nanesení hydratačnej bázy a mejkapu zosvetlila korektorom tmavé miesta klesajúcich vonkajších kútikov očí. Na denný mejkap používajte prírodné matné tlmené odtiene kávy, sivé, slonovinové alebo broskyňové tóny v závislosti od farby očí a pleti. Vyhnite sa perleťovým odtieňom! Z viečka odsajeme mastnotu a použijeme podkladovú bázu pod očné tiene. Zabezpečí vám lepšiu trvanlivosť a intenzitu očných tieňov. Na pohyblivé viečko aplikujeme svetlý  tieň, ktorý pridáme aj tesne pod obočie, najmä pod jeho najvyšší oblúk. Mihalnice opticky zahustíme použitím ceruzky pri jej korienkoch. Naopak spodné mihalnice ponecháme nedotknuté, prípadne jemný tieň vedieme od  2/3 spodného viečka k vonkajšiemu kútiku, a keďže horné viečko potrebujeme pozdvihnúť, nanášanie ďalších tieňov musíme viesť v diagonálnom smere, t. j. tiene nesmú presiahnuť pomyselnú linku vedenú od vonkajšej nozdry nosa cez vonkajší kútik oka smerom k obočiu. Za túto líniu nesmú tiene prejsť.

V druhej ukážke som vytvorila falošné viečko tým, že som zosvetlila aj poklesnuté viečko až k očnicovému oblúku, tmavšími tieňmi tento oblúk vytieňovala a tak získala plastické zobrazenie oka. Takisto treba dbať, aby tmavé tiene nepresiahli pomyselnú diagonálnu líniu. V oboch prípadoch opticky zahustíme mihalnice pri korienkoch ceruzkou na oči, klieštikmi na mihalnice ich vytočíme a nanesieme maskaru v 2 vrstvách.

Zapamätajte si, že to, čo chceme dostať do popredia, zosvetlíme a to, čo chceme potlačiť do úzadia, stmavíme. Tmavé tiene ovplyvnia konečný výsledok, buď pozdvihnú poklesnuté viečka, alebo naopak ich ešte viac sklopia. Nezabudnite, že mäkké roztieňovanie očných tieňov kvalitným štetcom je kľúčom k prirodzenej vizáži každej z nás.

Mgr. art. Ľudmila Piptová