Svadba 

Svadba 

Svadba je vysnívaný deň každej nevesty. Prípravy na túto udalosť sa začínajú už niekoľko mesiacov dopredu. Každá má svoju predstavu o jedinečnosti tohto dňa.

Vizáž nevesty je jednou z dôležitých vecí, aby sa cítila výnimočná a krásna. Aby to dosiahla, pokožka tváre by mala byť oddýchnutá, hydratovaná a žiariť zdravím. Preto treba aspoň mesiac pred slávnostným dňom vykonať niekoľko kozmetických procedúr, ktoré sa starajú o pokožku tváre, a dbať o pitný režim. Nič sa nemá nechávať na poslednú chvíľu.

Ak chcete mať istotu, ako budete vyzerať vo svoj svadobný deň, zverte sa do rúk odborníkom – vizážistom, kaderníkom a využite skúšku niekoľko dní predtým, kde vám poradia najvhodnejšie líčenie a účes, so zreteľom na váš farebný typ, odtieň očí, vlasov, svadobné šaty či kyticu.

Ak ste zástankyňou jemného, tzv. nahého líčenia, použite prirodzené a neutrálne odtiene, ako sú krémová, mliečna a béžová. Dôležitá je kvalitná kozmetika, ktorá skryje nedokonalosti, vyzdvihne vaše prednosti a umožní, aby líčenie vydržalo po celý deň. Elegantný a jemný mejkap pristane nežnej, romantickej neveste, no v deň svadby v trochu intenzívnejšej úprave ako na bežné dni, aby na fotografiách a videách nezanikol.

Sú nevesty, ktoré preferujú intenzívnejšie líčenie s linkami, červenými perami, prípadne s umelými mihalnicami, alebo aj nevesty, ktoré sa neboja výrazných tieňov či rúžov v sýtych farbách. Nič však netreba preháňať ani prispôsobovať sa instagramovým kráskam s nánosmi mejkapu a prehnanou intenzitou líčenia, ktoré je vhodné naozaj len ako fotomejkap do portfólia vizážistov a fotografov. Vo váš svadobný deň by ste to mali byť vy a celkovou vizážou podčiarknutá krása vašej osobnosti.

Vizáž, vlasy, text Mgr. art. Ľudmila Piptová @ludmilapiptova
Foto Lucia Humer (1 – 5), František Michálek (6)
Vlasové ozdoby Lucia Humer (1, 2)
Fascinátory Anna Komorová (3, 4, 5)
Mašľa a sieťka z vlasov Ľudmila Piptová (6)
Modelky Viktória Eva Vydrová (1, 3, 5), Romana Klementisová (4),
Sára Schulczová (2), Andrea Vlčková (6)