Získajte späť krásu pomocou technológie budúcnosti

Získajte späť krásu pomocou technológie budúcnosti

Mezoterapia, microneedling

Omladenie pokožky a zlepšenie zjazveného tkaniva je výzvou pre dermatológov na celom svete.

Mezoterapia

Čo je to mezoterapia? Mezoterapia je metóda na zavádzanie účinných látok do kože. Je známa už niekoľko desaťročí. Používala sa v reumatológii a iných medicínskych odboroch. Pri mezoterapii sa pomocou jemnej ihly robia jemné vpichy do horných vrstiev kože. Tým sa poruší jej celistvosť a priepustnosť pre aplikáciu účinných anti-aging látok alebo liekov. V estetickej dermatológii sa využíva mezoterapia na aplikáciu vitamínových kokteilov, ako i kyseliny hyalurónovej do oblasti vlasov, tváre, krku, dekoltu alebo chrbtov rúk.

Microneedling (Mikroihličkovanie)

Microneedling je dokonalejšia a účinnejšia forma mezoterapie. Je to revolučná metóda, ktorou možno dosiahnuť vynikajúci efekt omladenia pokožky, vypnutie vrások, zjednotenie tónu pleti, hydratáciu pokožky, odstránenie jaziev a strií.

Aktivuje v pokožke tvorbu vlastného kolagénu s dlhodobým efektom a spúšťa kaskádu omladzujúcich procesov v koži.

Microneedling
Microneedling

Ako prebieha ošetrenie?

Pomocou pera s nadstavcom sa drobnými, pravidelne sa do nastaviteľnej hĺbky vysúvajúcimi ihličkami aplikuje do strednej vrstvy kože kyselina hyalurónová a roztoky s obsahom stimulujúcich látok – podľa typu pokožky a problému. Ihly prenikajú do kože len na krátky okamih. Nadstavec sa dokonale prispôsobí povrchu pokožky a tým uľahčuje prístup k problematickým oblastiam. Táto technológia vytvára mierne prechodné poškodenie kože tým, že sa v určitých vrstvách kože vytvoria tisíce drobných vpichov. Nedochádza pritom k závažnému poškodeniu epidermy. Na rozdiel od mezoterapie, pri microneedlingu si vieme presne nastaviť hĺbku a intenzitu ošetrenia. Microneedling je účinnejší ako mezoterapia.

Ako pôsobí mezoterapia alebo microneedling na pleť?

Mierne povrchové poškodenie pleti vedie k telu vlastnej podpore regenerácie a tvorbe vlastného kolagénu, čoho výsledkom je lepší a trvalejší efekt. Telo stimuluje tvorbu vlastného kolagénu a elastínu vďaka proliferácii fibroblastov. Výsledkom je mladistvý vzhľad, spôsobený vyplnením pleti zvnútra. Ošetrenie je možné použiť na všetky typy pleti. Po ošetrení dochádza spravidla k začervenaniu, ako po spálení slnkom. Na druhý deň je možné v prípade potreby použiť mejkap. Ošetrenie je možné realizovať na opálenú pokožku, na hyperpigmentácie, ako i pri stratách pigmentu, na tenkú pokožku aj na citlivú oblasť dolných viečok, krku, dekoltu aj na chrbty rúk.

Čo môžeme ošetrovať mezoterapiou alebo microneedlingom?

 • vrásky
 • vypínanie pleti
 • jazvičky po akné
 • hnedé fľaky, hyperpigmentácie
 • tukové vaky pod očami
 • celulitídu
 • strie, jazvy po chirurgických zákrokoch
 • vypadávanie, ako i preriedenie vlasov (alopecia areata, diffuza)

Aké sú výhody ošetrenia?

Výhodou je výrazné zvýšenie vstrebávania všetkých na pokožku aplikovaných prípravkov a krátky čas hojenia – cca 24-72 hodín.

Mezoterapia vlasov pred ošetrením
Mezoterapia vlasov po 4 ošetreniach

Miesta ošetrenia

 • tvár
 • krk
 • dekolt
 • ruky
 • brucho
 • stehná

Mezoterapia alebo microneedling sú metódy vhodné na omladenie pleti, odstránenie hyperpigmentácií, zlepšenie vzhľadu jaziev, odstránenie tuku na bruchu, bokoch, stehnách, v oblasti kolien, ako i na odstránenie celulitídy.

Je to zákrok bez potreby rekonvalescencie.

MUDr. Ružena Sochorová, CSc., Lekárska kozmetika Life Style, Bratislava