Bezihlová mezoterapia

Bezihlová mezoterapia

Cieľom každého kozmetického ošetrenia je odstrániť alebo aspoň kompenzovať konkrétny nedostatok pleti a dosiahnuť lepší estetický výsledok. Prostriedkov na dosiahnutie tohto cieľa je viacero, pričom veľmi často je na to potrebný transport zodpovedajúcej účinnej látky do kože. To sa dá uskutočniť takzvanou invazívnou cestou, teda injekčne, alebo novším neinvazívnym spôsobom, ktorý má v porovnaní so spomenutou invazívnou cestou mnoho výhod.

Spôsobov dodania účinných látok do kože bez porušenia jej celistvosti je niekoľko a o niektorých z nich, napríklad o ultrazvuku, teda sonoporácii, či ionoforéze sme si povedali už v predchádzajúcich dieloch nášho seriálu. Dnes vás oboznámime s najúčinnejšou metódou prenosu účinných látok z ošetrovacích prípravkov do kože bez jej porušenia, a to s elektroporáciou.

Prémiový obsah
Zvyšok tohoto článku patrí k prémiovému obsahu časopisu. Ak máte heslo pre prístup k nemu, zadajte ho do nasledovného políčka. Ak heslo nemáte, môžete si ho kúpiť za symbolickú cenu. Napíšte nám e-mail na jurackova.emilia@gmail.com, nezabudnite uviesť, o ktorý článok máte záujem.

MUDr. Ružena Sochorová, CSc., Lekárska kozmetika Life Style, Bratislava