Letný mejkap

Letný mejkap

Ak sa chystáte k moru, mnohé z vás si chcete oddýchnuť od mejkapu či rôznych vlasových úprav. No ak ste zvyknuté dennodenne sa o seba starať, aj na dovolenke sa nájdu situácie, keď budete chcieť vyzerať upravene a dobre.

Aký mejkap zvoliť v lete k vode alebo na plážovú párty? Ako ho zrealizovať, aby nám vydržal v horúcich dňoch?

Existuje mnoho dekoratívnych produktov, ktoré vám pomôžu udržať si pleť na slnku vo výbornom stave a ešte ju aj chrániť. Dôležitý je aj pitný režim.

Nezabúdajte si pred spaním dobre vyčistiť tvár a dekolt čistiacim mliekom alebo gélom s tonikom a naniesť regeneračný krém. Pleť vám bude vďačná za hydratáciu počas spánku.

Pleť

Jednou z hlavných úloh letného mejkapu na dovolenke je zabezpečiť spoľahlivú ochranu pokožky, vyzerať sviežo, zdravo a prirodzene s minimom mejkapu, no s maximálnym efektom. Tu zohráva dôležitú úlohu ochranný filter, čo je minimálne SPF 8, samozrejme, na slniečku na pláži by nebol dostatočný, tam sa odporúča index opaľovacieho krému SPF 20 a vyššie.

Na tónovanie pleti slúžia BB a CC fluidné mejkapy, ktoré ju zľahka vyrovnajú a majú aj ochranný faktor. Ak ich nemáte, môžete si pridať do svojho mejkapu trošku hydratačného krému a tak dosiahnete jemnejší a fluidnejší mejkap. Nezabudnite na transparentný minerálny púder, ktorým ho zľahka zafixujete.

Oči

Pre každú z vás, ktorá chce mať aj na dovolenke výrazný pohľad, zdôrazňujúci krásu očí, je vhodná vodoodolná maskara. Môžete ju použiť na pláži aj pri vode, a to nielen v klasickej čiernej farbe, ale aj v hnedej, modrej alebo zelenej. Takisto aj očné tiene a ceruzky by mali byť vodoodolné, líčenie čo najprirodzenejšie, a preto sa odporúča, aby ste si ich vyberali v odtieňoch kávy, zlata, alebo v odtieni sivej. 

Ak chcete mať upravené mihalnice či obočie a nerady si nanášate maskaru, odporúčam vám dať si ich pred dovolenkou napustiť farbou v kozmetickom salóne a mať potom poruke bezfarebnú riasenku a bezfarebný gél na obočie, ktoré vám zabezpečia, že riasy aj obočie budú na svojom mieste. Ďalšou alternatívou sú 3D mihalnice.

Tvár a telo

Bronzer tu má svoje nezastupiteľné miesto. Iba málo ľudí chce prvé dni na pláži ukázať svoju bielu, neopálenú pokožku. Aplikujte ho v matnom vyhotovení na lícne kosti, na čelo pri okraji vlasov a pod bradu. Bronzer, aj perleťový, môžete naniesť i na dekolt, brucho či nohy. Aby tvár pôsobila plastickejšie, dosiahneme jemným pridaním lícenky v ružovkastom alebo v broskyňovom odtieni na jabĺčka tváre. Rozjasňovač nanášame nad lícne kosti, tesne pod obočie, na hranu nosa, nad hornú peru a bradu.

Pery

Dôležitým produktom je balzam na pery – bezfarebný alebo farebne tónovaný s SPF faktorom a ochranou proti UV žiareniu a s UVA a UVB spektrom.

Čo by vám ešte nemalo chýbať v taške na pláž?

Určite dezodorant alebo antiperspirant, osviežujúci hydratačný pleťový sprej, obrúsky pohlcujúce mastnotu, opaľovací krém, slnečné okuliare, ochrana hlavy, uterák, deka, fľaša minerálnej vody a prípadne dobrá kniha.

Zábava

A ak sa na pláži bude konať párty, nebojte sa experimentovať. Paleta tieňov i rúžov môže byť farebná, jasná  a odvážna, zladená s vašou celkovou vizážou.

Mejkap, vlasy, text: autorka
Vlasové doplnky: Lucia Humer
www.couture.luciahumer.com
Foto: Lucia Humer: www.luciahumer.com/
Modelka: Alica Farkašová Šagátová

Mgr. art. Ľudmila Piptová