Líčenie vypuklých očí

Líčenie vypuklých očí

Medzi majiteľky takýchto očí patria aj mnohé známe osobnosti, ako napríklad Lucie Bílá, herečky Goldie Hawn alebo Susan Sarandon.

Aj keď sa tieto oči zdajú ďaleko od ideálu, vždy sa dajú skorigovať ich nedostatky a vytvoriť neodolateľný pohľad, ktorý sa tomuto ideálu čo najviac priblíži. Hlavný je správny dôraz na vaše oči. Cieľom je opticky posunúť oči dozadu, aby „zapadli“ do tváre.

Pri dennom líčení veľkosť a vypuklosť očí potlačíme tzv. efektom svetlo – tieň, a to použitím 3 očných tieňov Najtmavší aplikujeme najbližšie k línii rias a smerom k obočiu pridávame bledší až dostratena. Tiene používajte matné, nie perleťové. Nikdy nezosvetľujte horné viečko, pretože oko by vyzeralo ešte vypuklejšie.

Pri intenzívnejšom večernom líčení nanesieme najprv na celé horné viečko podkladovú bázu pod očné tiene, aby sme zabránili ich usádzaniu v záhyboch viečok. Zosvetľujúci tieň aplikujeme iba pod obočie. Mäkkou ceruzkou  nakreslíme hrubšiu linku tesne pri korienkoch rias a štetcom ju rozmažeme dostratena. Pre blondínky je vhodná hnedá ceruzka, pre tmavovlásky čierna. Na celé horné viečko smerom k obočiu nanesieme stredný tieň, ktorým aj  zafixujeme ceruzku. Tento stredný tieň dávame aj pozdĺž dolných rias, čím neskôr dosiahneme dokonalejší prechod farieb. Najtmavší, kontúrovací tieň vedieme pozdĺž línie očných viečok, pokračujeme cez celé viečko až po priehlbinu očnej jamky. Touto farbou zvýrazníme aj líniu dolných rias. Na horné riasy nanášame riasenku v dvoch vrstvách, naopak, na spodné riasy ju pridávame len pri korienkoch

Pri vypuklých očiach môžeme intenzívne aplikovať ceruzku až na sliznicu oka a tým ho celé orámovať, vďaka čomu sa oči opticky zmenšia a dosiahneme tak hlbší pohľad. Tomuto typu očí svedčí dymové líčenie.

Milé dámy, milujte svoj vlastný obraz v zrkadle a chcite vidieť všetky výhody. Venujte pozornosť skutočnosti, že práve vaše krásne oči dávajú obraz osobitnej sofistikovanosti.

vizáž, text, foto: autorka
modelka: Simona Šinková

Mgr. art. Ľudmila Piptová