Omladnite pomocou vlastných buniek!

Omladnite pomocou vlastných buniek!

Ako prví v Bratislave prinášame do estetickej medicíny úplne revolučnú metódu omladenia pleti a liečby vklesnutých jaziev. Táto metóda je založená na aplikácii VLASTNÝCH buniek do strednej vrstvy kože.

Starnutie pleti je proces spôsobený mnohými príčinami, ktorý prebieha na niekoľkých úrovniach. Dodnes nie je celkom jasné, ako mu úplne zabrániť, ale teraz vám ponúkame ošetrenie, ktoré je cielené na zvýšenie počtu a zlepšenie funkcie tzv. fibroblastov – buniek v koži tvoriacich kolagénové, elastínové vlákna a medzibunkovú hmotu. Buniek zodpovedných za regeneráciu a hojenie kože. Vekom dochádza nielen k úbytku počtu fibrobolastov, ale aj k znižovaniu ich aktivity. To má za následok postupné znižovanie tvorby kolagénu, elastínu a medzibunkovej hmoty. Tieto procesy sú, samozrejme, urýchlené aj nesprávnym životným štýlom a nadmerným slnením. Výsledkom je ochabujúca pleť, rozširujúce sa póry, vrásky, spomalené hojenie pri poraneniach.

RegenCell Therapy

Naša nová procedúra nazvaná RegenCell Therapy je založená na najnovších poznatkoch regeneratívnej medicíny. Pri tejto terapii sa zoberie malý kúsok kože, ktorý sa odošle do špecializovaného laboratória na spracovanie. Počas zhruba 6 týždňov sa z tohto kúska kože získajú vaše vlastné fibroblasty, ktoré sa pomnožia na milióny buniek. Pri zákroku sa tieto bunky aplikujú podobne ako Hydrolift, teda drobnými vpichmi do strednej vrstvy kože. Následne tieto bunky migrujú na miesto určenia, kde začnú produkovať kolagén, elastín a medzibunkovú hmotu. Tieto procedúry sa opakujú zhruba po 6 mesiacoch, pričom väčšinou postačujú 3 zákroky. Bunky však ostanú zmrazené v laboratóriu ďalších 5 rokov, počas ktorých je možné ich opätovne pomnožiť a zákrok opakovať.

V Lekárskej kozmetike Life Style ponúkame 2 možnosti aplikácie „autológnych“ fibroblastov – buď jednu aplikáciu za 1 000 €, alebo balíček troch ošetrení za 1 600 €. Samotnému odberu predchádza konzultácia, keď sa so záujemcom preberie vhodnosť zákroku a odošle sa na nevyhnutné vyšetrenia. Po odbere vzorky spoza ucha sa tá prepraví za špeciálnych podmienok do laboratória, kde sa bunky namnožia.

Podobná metóda sa už používa aj v ortopédii, keď sa namnožia pacientove chondrocyty, teda bunky tvoriace chrupavku. Následne sa nová chrupavka aplikuje namiesto poškodenej.

Pri použití vlastných fibroblastov nejde o ošetrenie kmeňovými bunkami. V poslednom čase vidieť veľký nárast obľuby ošetrení rôznymi kmeňovými bunkami. V ideálnom prípade ide o pacientove vlastné kmeňové bunky, ale pribúda prípadov, keď sa propagujú aj rastlinné kmeňové bunky. Problém kmeňových buniek je však najmä v tom, že sa po aplikácii musia premeniť na bunky tkaniva, do ktorého boli injekované. Či sa premenia napríklad rastlinné bunky na ľudské, je záhadou. Oproti tomu sú fibroblasty už špecializované bunky kože schopné tvoriť kolagénové a elastínové vlákna a medzibunkovú hmotu, vypĺňať drobné vrásky a jazvy a zlepšovať regeneračnú schopnosť kože.

Zákrok nesmú podstúpiť tehotné a dojčiace ženy, ľudia s akútnymi baktériovými, vírusovými alebo mykotickými infekciami, s autoimunitnými ochoreniami s generalizovaným postihnutím väziva alebo kože a onkologickí pacienti. Súčasťou vyšetrení je aj vylúčenie prítomnosti syfilisu a vírusov hepatitídy B a C, HIV.

V boji so starnutím pleti a jeho prejavmi máme teda ďalšiu veľmi zaujímavú, účinnú a od ostatných odlišnú zbraň. Metóda predstavujúca postupy regeneratívnej medicíny je vám k dispozícii v Lekárskej kozmetike Life Style v Bratislave.

MUDr. Martin Sochor, PhD., Lekárska kozmetika Life Style, Bratislava