10 trikov na dodanie objemu jemným vlasom

10 trikov na dodanie objemu jemným vlasom
 1. Šampón
  Vhodný výber šampónu na tenké vlasy uľahčí starostlivosť o ne. Vyberajte skôr z ponuky profesionálnych značiek.
 2. Kondicioner
  Nikdy neaplikujte kondicioner ku korienkom vlasov. Budú bez objemu, spľasnuté a navyše sa rýchlo zašpinia.
 3. Rozčesávanie
  Vlasy rozčesávajte vždy od končekov postupne ku korienkom, nie naopak!
 4. Rozdelenie vlasov
  Tenkým vlasom rozdelenie na stred sa neodporúča. Aby každý styling vyzeral čo najlepšie, je vhodné rozdeliť vlasy bočným rozdelením priamou cestičkou alebo cik-cak.
 5. Sušenie vlasov
  Ak chcete objem, nesušte vlasy česaním od korienkov ku končekom. Je lepšie skloniť hlavu nadol
  a prúd vzduchu z fénu nasmerovať ku korienkom vlasov. To ich zdvihne a vysušené vlasy budú objemnejšie, nadýchané.
 6. Strih
  Dlhé tenké vlasy zvyčajne nemajú objem. Úplne iná vec sú krátke a stredne dlhé strihy (nad kľúčne kosti). Dobre držia tvar a zachovávajú objem. Správny strih vie urobiť doslova zázraky. Zverte sa do rúk odborníkom.
 7. Farbenie
  Tenké vlasy je lepšie nefarbiť v jednom tóne. Melír a zložitejšie techniky, ako sú shatush a balayage, pomáhajú zvýrazniť jednotlivé pramene pomocou farby, a tým vizuálne zväčšiť objem vlasov. Na zvýšenie efektu by mali byť vlasy po takomto farbení upravené stočenými koncami alebo vlnami.
 8. Styling
  Pri výbere stylingových produktov venujte pozornosť textúre. Vyhnite sa olejom a gélom, ktoré neprispievajú objemu a zaťažujú vlasy. Ľahké laky, peny a v niektorých prípadpch aj púdre sú to, čo potrebujete, no používajte ich s mierou.
 9. Suchý šampón
  Skvelý prípravok na jemné vlasy – ak ho nanesiete ku korienkom, absorbuje prebytočný maz, zdvihne vlasy pri korienkoch a zhutní ich. Pre dodanie objemu ho možno aplikovať aj do dĺžky vlasov.
 10. Úprava vlasov
  Namiesto žehlenia a uhladzovania vlasov si ich natáčajte. Môžete ich vyfúkať aj cez guľatú kefu alebo natočiť kulmou, či žehličkou a tak vytvoriť plážové vlny ako po plávaní v morskej vode, hollywoodske kučery, či bujné kučery. Ďalšou možnosťou stylingu je efekt úmyselnej nedbanlivosti. Mierne rozstrapatené vlasy, rozpustené alebo zhrnuté do účesu budú pôsobiť bujnejšie a hustejšie, Na vytvorenie takéhoto štýlu sú užitočné suché šampóny, spreje s cukrom alebo morskou soľou, ktoré pomáhajú textúrovať vlas.

Text: Mgr.art. Ľudmila Piptová