Ako na pigmentové škvrny

Ako na pigmentové škvrny

Pigmentácia, najmä po lete,  býva veľkým problémom pre mnoho dievčat a žien, aj keď používali  vysoký ochranný faktor. Môže byť vrodená alebo získaná. Ak je vrodená, je lepšie ju prezentovať ako jedinečnosť tváre. Ak je získaná, tento výskyt môže byť spojený nielen so slnečným žiarením, ale aj so zdravotným stavom, hormonálnymi zmenami, tehotenstvom, užívaním liekov, s ochorením pečene a podobne. Existuje viacero  krémov rôznych značiek, ktoré redukujú viditeľnosť pigmentácie.

Pigmentové škvrny sa môžu líšiť sýtosťou a veľkosťou. Môže to byť malá škvrnka i väčšia, prípadne pehy. Pehy sú vrodenou štruktúrou pokožky, v zime bývajú bledšie, v lete intenzívnejšie. Ak ich máte, určite nehľadajte super produkty, nástroje, prístroje ako sa ich zbaviť. Pehy nie sú chyba, ale vlastnosť textúry pokožky. Zamaskovať ich, aby boli úplne neviditeľné, je takmer nemožné. Môcť ich urobiť o niečo menej nápadné –  na to existujú špeciálne primery a produkty.

Ako upraviť pigmentáciu pomocou kozmetiky:

Pigmentácia môže mať rôznu intenzitu. Závisí to od  stupňa výskytu pigmentu – môže byť povrchový, stredný alebo hlboký. Hlboký má bohatú hnedú farbu, stredný je o niečo svetlejší a povrchový býva hnedošedý alebo žltkastý.

V dekoratívnej kozmetike existujú podkladové produkty, ktoré majú fialový alebo ružový pigment. Fialová farba  veľmi dobre neutralizuje žltosť. Ružová alebo ružovo-broskyňová farba skvelo  pracuje s hnedým pigmentom. Možno použiť tekuté bázy, krémové korektory alebo korektory vo forme pera, ktoré sú  vhodné na lokálnu aplikáciu.

Výber textúry bude závisieť od sýtosti odtieňu pigmentácie. Niekomu postačí tekutý produkt alebo siahne po krémovej textúre. Po zneutratralizovaní pigmentácie sa navlhčenou hubkou prikladaním nanesie mejkap, to preto, aby sa nezotreli predchádzajúce neutralizačné korektory. Tvár sa zafixuje fixačným púdrom, doladí sa líčenie obočia a očí. Bronzerom, rúžom a  lícenkou sa zavŕši celková vizáž tváre.

A ešte jedna malá rada na záver.

V horúcich dňoch nikdy nenanášajte  parfum na krk alebo na odkryté miesta, to môže spôsobiť pigmentáciu. Vhodnejšie je naniesť si ho do vlasov.