Regeneračná medicína v estetike

Regeneračná medicína v estetike

RegenCell Therapy

Starnutie pleti je proces spôsobený mnohými príčinami, ktorý prebieha na niekoľkých úrovniach. Dodnes nie je celkom jasné, ako mu úplne zabrániť, ale teraz vám ponúkame ošetrenie, ktoré je cielené na zvýšenie počtu a zlepšenie funkcie tzv. fibroblastov – buniek v koži tvoriacich kolagénové, elastínové vlákna a medzibunkovú hmotu. Buniek zodpovedných za regeneráciu a hojenie kože. Vekom dochádza nielen k úbytku kolagénu, ale aj k úbytku počtu fibroblastov a k znižovaniu ich aktivity. To má za následok postupné znižovanie tvorby kolagénu, elastínu a medzibunkovej hmoty. Tieto procesy sú, samozrejme, urýchlené aj nesprávnym životným štýlom a nadmerným slnením. Výsledkom je ochabujúca pleť, rozširujúce sa póry, vrásky, spomalené hojenie pri poraneniach.

Čo je to RegenCell Therapy?

Naša nová procedúra nazvaná RegenCell Therapy je založená na najnovších poznatkoch regeneratívnej medicíny. Pri tejto terapii sa zoberie malý kúsok kože, ktorý sa odošle do špecializovaného laboratória na spracovanie. Počas zhruba 6 až 8 týždňov sa z tohto kúska kože získajú vaše vlastné fibroblasty, ktoré sa pomnožia na milióny buniek. Pri zákroku sa tieto bunky aplikujú podobne ako Hydrolift, teda drobnými vpichmi do strednej vrstvy kože. Následne tieto bunky migrujú na miesto určenia, kde začnú produkovať kolagén, elastín a medzibunkovú hmotu. Tieto procedúry sa opakujú po zhruba 6 mesiacoch, pričom väčšinou postačujú 3 zákroky. Bunky však ostanú zmrazené v laboratóriu počas ďalších rokov, keď je možné ich opätovne pomnožiť a zákrok opakovať. S metódou RegenCell Therapy si takto vytvoríte vlastnú zásobáreň omladzujúcich buniek.

Ako prebieha ošetrenie?

Vlastné fibroblasty aplikujeme jemnými vpichmi do kože tváre, krku, dekoltu, do rúk. Pacientka sa sama rozhodne, ktoré lokality ošetríme, pretože máme k dispozícii 4 ml materiálu, ktorý môžeme ešte nariediť na 8 ml. Vhodné sú 3 ošetrenia za sebou v mesačných intervaloch. Po takejto kúre je koža pevnejšia a vypnutejšia niekoľko rokov. Následne sa odporúča jedno ošetrenie za pol roka.

Kto nemôže zákrok podstúpiť?

Zákrok nesmú podstúpiť tehotné a dojčiace ženy, ľudia s akútnymi baktériovými, vírusovými alebo mykotickými infekciami, s autoimunitnými ochoreniami s generalizovaným postihnutím väziva alebo kože a onkologickí pacienti. Súčasťou vyšetrení je aj vylúčenie prítomnosti syfilisu a vírusov hepatitídy B a C, HIV.

V boji so starnutím pleti a jeho prejavmi máme teda ďalšiu veľmi zaujímavú, účinnú a od ostatných odlišnú zbraň. Metóda predstavujúca postupy regeneratívnej medicíny je vám k dispozícii v Lekárskej kozmetike Life Style v Bratislave.

MUDr. Ružena Sochorová, CSc., Lekárska kozmetika Life Style, Bratislava